Hlavní obsah

Meteorologové varují před silnými bouřkami a krupobitím

Český hydrometeorologický ústav ve čtvrtek varoval před silnými bouřkami. Výstraha platí od čtvrtka do noci na sobotu. Zpočátku se riziko týká zejména jihozápadu České republiky, v pátek už budou bouřky hrozit na celém území, přičemž na jihu a západě mohou být i velmi silné a mohou je doprovázet přívalové srážky a krupobití.

Meteorologové varují před silnými bouřkami a krupobitím

„Ve čtvrtek se v odpoledních hodinách v jihozápadní oblasti Čech začnou místy vytvářet bouřky, které mohou být ojediněle silné, s přívalovými srážkami kolem 30 milimetrů a kroupami,” uvedli meteorologové, podle nichž budou bouřky slábnout ve večerních hodinách.

V pátek se začnou bouřky vytvářet nejprve na jihozápadě. Tam a na Vysočině mohou být i velmi silné se srážkovými úhrny kolem 50 mm a kroupami. Na zbytku území by se měly srážkové úhrny pohybovat do 30 milimetrů. Bouřky budou opět slábnout v nočních hodinách.

S ohledem na přívalové srážky meteorologové očekávají, že na menších tocích mohou rychle stoupat hladiny.

„Na tocích odvodňujících Brdy (povodí Berounky) nelze vyloučit i krátkodobé překročení povodňových stupňů,” upřesnili meteorologové.

První bouřky na Šumavě

Výstraha vstoupila v platnost ve čtvrtek v poledne a platí pro Středočeský, Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj.

Výstraha meteorologů před silnými bouřkami 31. května 2018.

Foto: David Ryneš, Novinky

První bouřky se po poledni začaly vytvářet na jihu Čech v oblasti Šumavy a Českého lesa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků