Hlavní obsah
 

Meteorologové očekávají vydatné deště, nejvíc bude pršet na severu

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu varoval před silnými dešti, během nichž by na severu území mohlo od středečního do čtvrtečního podvečera napršet i přes 60 milimetrů srážek. Meteorologové nevyloučili ani rozvodnění menších toků.

 
Meteorologové očekávají vydatné deště, nejvíc bude pršet na severu

„Dnes večer a v noci na čtvrtek očekáváme od jihozápadu déšť, na severu Čech ještě i zítra dopoledne, který bude místy i vydatný,” uvedli ve středu meteorologové, podle nichž se na návětrných stranách Krušných hor a Krkonoš mohou čtyřiadvacetihodinové srážkové úhrny dostat i přes 60 milimetrů.

Varování před vydatnými srážkami platí pro severní oblasti Libereckého a Královéhradeckého kraje od středečních 18 do čtvrtečních 18 hodin.

V noci a ve čtvrtek by mohlo kvůli vydatným srážkám dojít ke značnému kolísání hladin říček a potoků.

„Na tocích, které odvodňují Český les, Šumavu a Novohradské hory a kde je po předchozích srážkách vyšší nasycenost území, nelze vyloučit ojedinělé překročení nižších stupňů povodňové aktivity,” uvedl ČHMÚ s tím, že dosažení povodňové aktivity bude podmíněno intenzitou srážek.

Od úterního do středečního rána napršelo zejména ve východních oblastech republiky až 61 milimetrů srážek. Nejvyšší úhrny zaznamenali meteorologové v Rýmařově, kde během 24 hodin napršelo 62,6 milimetru.

Podobně vydatné srážky zaznamenali meteorologové rovněž v Olešnici, kde spadlo necelých 57 milimetrů. V Dukovanech to bylo 50 milimetrů.

Srážkové úhrny od úterního do středečního rána

Foto: Český hydrometeorologický ústav

Deště dočasně zvedly i hladiny menších toků, větší problémy však nezpůsobily. Ve Znojmě hasiči odčerpávali vodu jízdárnu Louckého kláštera a několik výjezdů kvůli vodě měli rovněž na Brněnsku a Blanensku. Na Třinecku zapálil blesk rekreační chatu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků