Hlavní obsah
Ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu Michal Mazánek Foto: Petr Horník, Právo

Mazánek odchází z čela policejní centrály

Ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Michal Mazánek končí ve funkci a ke konci července odchází do civilu, uvedla ve čtvrtek Česká televize. Mazánek centrálu vedl od léta 2016, kdy vznikla sloučením protimafiánského a protikorupčního útvaru policie.

Ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu Michal Mazánek Foto: Petr Horník, Právo
Mazánek odchází z čela policejní centrály

Podle ČT se Mazánek na odchodu z čela útvaru dohodl s vedením Policejního prezidia. Mluvčí NCOZ Iva Knolová nechtěla informaci o Mazánkově odchodu komentovat.

"Žádnou oficiální informací k tomu nedisponuji," řekl mluvčí Policejního prezidia Jozef Bocán.

Mazánek nastoupil k policii v březnu 1985. Během kariéry trvající 31 let prošel řadou funkcí v základních útvarech převážně ve Středočeském kraji. V roce 1993 byl převelen na Krajský úřad vyšetřování Středočeského kraje, kde se věnoval zejména vyšetřování vražd. Poté vystřídal několik funkcí, mimo jiné funkci náměstka ředitele krajského ředitelství Středočeského kraje pro službu kriminální policie a vyšetřování.

NCOZ vznikla před necelými dvěma lety sloučením policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality. Její vznik vyvolal roztržku uvnitř tehdejší vládní koalice mezi ČSSD a hnutím ANO, které kvůli reformě policie hrozilo odchodem z vlády. Tehdejší vedení policie hájilo vznik NCOZ tím, že nový útvar bude z jednoho místa efektivněji bojovat proti zločinu. Mezi nejhlasitější kritiky reformy patřil bývalý šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta, který kvůli tomu od policie odešel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků