Hlavní obsah
Václav Kasík Foto: Petr Horník, Právo

Magistrátní PR sekci povede bývalý ředitel Českého rozhlasu Kasík

Odbor styku s médii a veřejností povede na pražském magistrátu někdejší ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík. Postu se ujme po dosavadním řediteli Aleši Koutném, který úřad opustil. O změně informoval mluvčí magistrátu Jiří Wolf. Kasík však bude v čele odboru možná pouze dočasně.

Václav Kasík Foto: Petr Horník, Právo
Magistrátní PR sekci povede bývalý ředitel Českého rozhlasu Kasík

Kasík už několik měsíců působí jako poradce pražského primátora Pavla Béma (ODS). Od roku 2002, kdy je primátorem Bém, se na postu ředitele odboru, který má na starosti vztahy s veřejností, vystřídalo už osm lidí.

Koutný byl podle některých médií napojen na firmy, které od Prahy dostávají miliónové zakázky. Funkci zastával od prosince loňského roku. Důvod jeho odchodu magistrát nezveřejnil.

Podle Wolfa byl Kasík pověřen řízením. Zřejmě tedy bude odbor řídit jen dočasně. Wolf ale nevěděl, zda bude vypsáno výběrové řízení na nového ředitele.

Kasíka loni v červenci odvolala rada Českého rozhlasu. Zdůvodňovala to mimo jiné předražením rekonstrukce budovy Českého rozhlasu v pražské Vinohradské ulici. Podle některých médií začal Kasík záhy po odchodu z rozhlasu pracovat pro primátora Béma.

Ředitel odboru public relations, který má na starosti publikační a propagační činnosti, je funkce, v níž v posledních letech nikdo dlouho nevydržel. Od roku 2002 se v této funkci vystřídali Radka Procházková, Ivana Gorgolová, Gabriela Bártíková, Hana Vítková, Zuzana Pitrová, dále Oldřich Tichý, Daniel Častvaj a Koutný. Nějakou dobu byl odbor bez ředitele, zastupoval jej současný mluvčí Jiří Wolf.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků