Hlavní obsah
Ministr školství Ondřej Liška. Foto: Lukáš Táborský, Právo

Liška předloží vládě plán na stavbu kampusu v Ústí

Ministr školství Ondřej Liška předloží v pondělí vládě zprávu o výstavbě kampusu Univerzity J.E.Purkyně v Ústí nad Labem. Projekt za 1,8 miliardy korun bude financován z evropských fondů a ministerstvem školství, přispěje i region, informovala mluvčí ministerstva Kateřina Böhmová.

Ministr školství Ondřej Liška. Foto: Lukáš Táborský, Právo
Liška předloží vládě plán na stavbu kampusu v Ústí

Do roku 2013 by měly být dokončeny tři etapy stavby, kromě učeben a knihoven by mělo být vybudováno také informační centrum a laboratoře. Liška měl plán realizace předložit vládě již loni, původní návrh však musel být podle mluvčí zásadně upraven. Nyní je prý střízlivější a lépe odpovídá potřebám univerzity.

Veřejné finance půjdou zejména na stavbu multifunkčního vzdělávacího a informačního centra, z celkové sumy 420 miliónů zaplatí ministerstvo školství 96 procent. Součástí centra budou například auly, učebny pro společenskovědní obory nebo administrativní zázemí.

Přes 840 miliónů korun pak bude stát vybudování vzdělávacího laboratorního centra, které bude určeno pro výuku přírodovědných a technických oborů, výzkum a laboratoře. Tato část studentského městečka bude financována z fondů EU, konkrétně z programu Výzkum a vývoj pro inovace.

V plánu je také třeba takzvaný podnikatelský inkubátor nebo technologické centrum mládeže. Jejich vybudování by případně trvalo až do roku 2016. S těmito projekty by se mohla cena kampusu vyšplhat k téměř třem miliardám korun, tato poslední etapa výstavby by se však už musela obejít bez peněz z rozpočtu ministerstva. Víc by mělo přispět město a kraj, další zdroje by mohla škola získat spoluprací se soukromou sférou.

Kampus vzniká přestavbou bývalé Masarykovy nemocnice v centru města. Projektován byl pro 10 500 studentů a více než 1000 zaměstnanců a akademických pracovníků. Soustředěny zde budou všechny fakulty univerzity.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků