Hlavní obsah
Volební štáb zelených. Foto: Petr Janiš, Právo

Liška: Kandidát na ministra životního prostředí je jako Drobil, taky preferuje průmysl

Předseda Strany zelených Ondřej Liška přirovnal navrženého ministra pro životní prostředí Richarda Brabce (ANO) k někdejšímu šéfovi tohoto resortu Pavlu Drobilovi (ODS). Oba muži mají podle něj společné to, že je jim bližší resort průmyslu a obchodu.

Volební štáb zelených. Foto: Petr Janiš, Právo
Liška: Kandidát na ministra životního prostředí je jako Drobil, taky preferuje průmysl

„Jsou dva ministři životního prostředí, kteří se nikdy ministry životního prostředí stát nechtěli. Jeden se jmenuje (Pavel) Drobil, druhý se jmenuje (Richard) Brabec,“ prohlásil předseda zelených na čtvrtečním setkání s voliči.

„Shodou okolností, ačkoliv je dělí v rámci resortu několik let, kdy do funkce nastoupili, tak je zajímavé, že do funkce nastupovali oba se stejnou větou: „Mnohem bližší je mi ministerstvo průmyslu a obchodu,“ dodal na adresu Brabce a Drobila.

Richard Brabec

Foto: Libor Zavoral, ČTK

Podle Lišky je signifikantní pro vlády, v nichž nefigurují zelení, že se „ministři životního prostředí pletou s ministry průmyslu a obchodu“.

Podle něj by se Strana zelených nyní měla zaměřit na to, aby byla vidět v médiích. V nadcházejících letošních volbách chce ukořistit jak mandáty pro europoslance, tak zdvojnásobit počet lidí v komunálních volbách a Senátu, řekl Liška na jedné z prvních debat, v nichž se chce seznamovat s voliči.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků