Hlavní obsah
Zleva Petr Gazdík (STAN) a Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) Foto: Jan Handrejch, Právo

Lidovci se STAN by se do Sněmovny nedostali, ANO by volby vyhrálo, ukázal průzkum

Pokud by se konaly v dubnu volby do poslanecké sněmovny, vyhrálo by je hnutí ANO s 33,5 procenty, druhá ČSSD by výrazně zaostávala se ziskem 16 procent. Lidovci se STAN by dohromady potřebných 10 procent neměli, uvedl průzkum společnosti CVVM.

Zleva Petr Gazdík (STAN) a Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) Foto: Jan Handrejch, Právo
Lidovci se STAN by se do Sněmovny nedostali, ANO by volby vyhrálo, ukázal průzkum

Na pomyslném žebříčku by se na třetím místě umístila KSČM se ziskem 12,5 procenta. Občanští demokraté by se do Sněmovny dostali se ziskem 10,5 procenta. Do Sněmovny by se dostala ještě TOP 09 se šesti procenty.

Pokud by se o vstup do dolní parlamentní komory ucházela KDU-ČSL samostatně, průzkum jí předpověděl zisk 7,5 procenta. Vzhledem k tomu, že se strana spojila se STAN, musí oba politické subjekty dosáhnout 10 procent, což by se jim ale podle průzkumu CVVM nepodařilo. Hnutí STAN by podle nynějšího šetření získalo dvě procenta.

Z průzkumu CVVM vyplývá, že by se do Poslanecké sněmovny už nedostala žádná další strana. Piráti by získali 3,5 procenta, SPD Tomia Okamury tři procenta, Zelení dvě procenta Úsvit-NK procento.

Voleb by se podle zúčastnilo 59 procent Čechů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků