Hlavní obsah
Jihomoravský hejtman Michal Hašek Foto: Jan Handrejch, Právo

Lidovci budou jednat s ČSSD o koalici na jižní Moravě

Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) v pondělí Právu prozradil, že se KDU-ČSL rozhodla přijmout nabídku jeho strany zahájit jednání o vytvoření nové koalice na jižní Moravě. Ta by nahradila koalici ČSSD s ODS, která byla občanskými demokraty vypovězena. Hašek rozhodnutí lidovců uvítal.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek Foto: Jan Handrejch, Právo
Lidovci budou jednat s ČSSD o koalici na jižní Moravě

„Vítám dnešní rozhodnutí jihomoravské KDU-ČSL, která přijala naši nabídku zahájit s ČSSD jednání o vytvoření nové krajské koalice. ČSSD preferuje vznik stabilní levostředové koalice, která bude zodpovědně spravovat jižní Moravu v době hospodářské krize,“ sdělil v pondělí Hašek Právu.

Zároveň informoval, že je v kontaktu s lídrem jihomoravských lidovců Stanislavem Juránkem. „S našimi týmy jsme okamžitě připraveni jednat o společném koaličním projektu, protože cítíme zodpovědnost za jižní Moravu. Věříme, že jednání bude korektním dialogem partnerů, kteří mají podobné programové vize o budoucnosti našeho kraje a řešení jeho problémů,“ uvedl Hašek.

Zástupce ODS, která odešla z koalice s ČSSD na jižní Moravě, Hašek vyzval, aby do čtvrtka rezignovali na posty v krajské radě. „Vyzývám zároveň opětovně politiky ODS, která odešla do opozice, aby do čtvrtečního jednání zastupitelstva kraje rezignovali z placených funkcí, které získali v bývalé koalici,“ sdělil Hašek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků