Hlavní obsah
Lubomír Zaorálek (vlevo), Jan Kasal a Bohuslav Sobotka sledují dění ve Sněmovně. Foto: Lukáš Táborský, Právo

Lidé známkovali politiky, lepší než trojku nedostal nikdo

S politickou situací v České republice je nespokojeno 88 procent občanů. Lidé se zároveň obávají, že tato situace se negativně odrazí na postavení ČR v rámci EU. To si myslí 68 procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu agentury Median. Dotazovaní také měli hodnotit politiky známkami školní stupnice. Nejlépe dopadl Václav Klaus s průměrnou známku 3,1.

Lubomír Zaorálek (vlevo), Jan Kasal a Bohuslav Sobotka sledují dění ve Sněmovně. Foto: Lukáš Táborský, Právo
Lidé známkovali politiky, lepší než trojku nedostal nikdo

Nejhůře dopadl šéf ODS Mirek Topolánek s průměrem čtyři. Ostatní předsedové parlamentních stran obdrželi známky v průměru mezi 3,6 a 3,9. Všichni politici měli být hodnoceni v souvislosti s řešením krize kvůli odkladu voleb.

S politickou siotuací jsou nejspokojenější voliči ODS (23 procent). Naopak mezi příznivci komunistů a ČSSD je spokojených pouze pět respektive sedm procent.

Průměrné hodnocení politiků (1, nejlepší, 5 nejhorší)
Václav Klaus
3,1
Karel Schwarzenberg (TOP 09)
3,6
Ondřej Liška (SZ)
3,7
Jiří Paroubek (ČSSD)
3,8
Miroslav Kalousek (TOP 09)
3,8
Vojtěch Filip (KSČM)
3,9
Cyril Svoboda (KDU-ČSL)
3,9
Mirek Topolánek (ODS)
4
Zdroj: Median

Lidé byli dotazování mimo jiné i na to, kdo podle nich nejvíce získá na oddalování voleb. Pětina lidí si myslí, že to bude ČSSD, 18 procent respondentů, že ODS. Ostatním parlamentním stranám přisuzuje potenciální zisk z odkladu voleb méně než 10 procent lidí. Mnoho lidí (39 procent) si myslí, že na odložení voleb nebude profitovat žádná strana.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků