Hlavní obsah
Hana Marvanová, Jan Fischer a Václav Havel Foto: Novinky

Lidé si přejí návrat Fischera a Marvanové, o Grosse nestojí

Z plejády bývalých českých politiků by si lidé podle průzkumu SANEP nejvíce přáli návrat expremiéra Jana Fischera. Druhý je v tomto pomyslném žebříčku bývalý prezident Václav Havel, třetí skončila někdejší šéfka Unie Svobody Hana Marvanová následovaná ex-premiéry Milošem Zemanem a Josefem Tošovským.

Hana Marvanová, Jan Fischer a Václav Havel Foto: Novinky
Lidé si přejí návrat Fischera a Marvanové, o Grosse nestojí

Expremiér Fischer, bývalý šéf statistického úřadu a od září 2010 viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj, získal pro svůj hypotetický návrat do politiky hlasy 14,8 procent lidí, Havla by chtělo zpět 8,3 procenta Čechů, právničku Marvanovou 7,2 procenta, ex-šéfa Strany práv občanů Zemana by chtělo zpět 6,8 procenta občanů, Tošovský získal jen o desetinu procentního bodu méně.

S podobným ziskem hlasů následují bývalá místopředsedkyně ČSSD a nyní právnička Petra Buzková, bývalí ministři vlády Václava Klause Josef Zieleniec, Jan Kalvoda, Jan Ruml a Vladimír Dlouhý, ale například také expremiér a bývalý šéf ČSSD Vladimír Špidla.

Naopak nejméně lidí hlasovalo pro návrat bývalého poslance a ministra financí Vlastimila Tlustého, bývalého ministra obrany Jaroslava Tvrdíka a zcela nejmenší zájem projevila veřejnost o bývalého ministra vnitra a bývalého premiéra a šéfa ČSSD Stanislava Grosse.

Internetový průzkum společnosti SANEP byl ve dnech 25. - 29. října 2010 proveden na reprezentativním vzorku 5 860 dotázaných ve věkové kategorii 18-69 let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci panelu 190 tisíc registrovaných uživatelů 14 632 dotázaných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků