Hlavní obsah
 

Lidé se loučí s Vlastou Chramostovou

Na náměstí Václava Havla mezi historickou budovou Národního divadla a Novou scénou v Praze se od pondělního poledne lidé loučí s herečkou Vlastou Chramostovou, která zemřela v neděli 6. října ve věku 92 let.

 
Lidé se loučí s Vlastou Chramostovou

Národní divadlo umístilo na piazzettu fotografii Vlasty Chramostové, k níž lidé pokládají svíčky, květiny a své vzkazy.

Školáci s paní učitelkou byli mezi prvními, kteří přišli vzdát hold Vlastě Chramostové.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Stejně tak je tomu u nedaleké plastiky věnované bývalému českému prezidentovi a příteli Chramostové Václavu Havlovi, jehož nedožité 83. narozeniny připadající na 5. října si lidé také připomínají zapálenými svíčkami.

Na historické budově Národního divadla je od pondělí vyvěšena černá vlajka, která tam bude až do pohřbu. Ten se uskuteční v pondělí 14. října z jeviště Národního divadla. Budova divadla bude otevřená od 10.30 hodin pro veřejnost.

U Národního divadla lidé od pondělí zapalují svíčky na památku zesnulé herečky Věry Chramostové.

Foto: Petr Hloušek, Právo

V 11 hodin začne padesátiminutový obřad, který bude přenášet Česká televize a při němž u rakve Vlasty Chramostové budou stát čestnou stráž její umělečtí kolegové. Možnost projevit úctu zemřelé herečce mohou lidé také v sídle radnice Prahy 2 na náměstí Míru.

Vlasta Chramostová působila v letech 1950 až 1970 v Divadle na Vinohradech a později během normalizace se věnovala milované profesi v provizorním bytovém divadle v místě svého bydliště v Čelakovského sadech. Praha 2 proto připravila na městském úřadě kondolenční listiny, do nichž mohou lidé zapsat své vzkazy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků