Hlavní obsah
Právník Zdeněk Altner pomohl ČSSD vysoudit její sídlo - Lidový dům v Hybernské ulici v Praze Foto: Lukáš Táborský, Právo

Lhůta pro ČSSD: Čtyři měsíce na zaplacení 338 miliónů Altnerovy pohledávky

Patrik a Veronika Altnerovi, dědicové advokáta Zdeňka Altnera, vyzvali sociální demokracii k ukončení kauzy Lidový dům. Straně nabízejí čtyřměsíční lhůtu k zaplacení dlužné částky, pokud ČSSD stáhne dovolání proti rozsudku městského soudu z března 2016. Soud tehdy rozhodl, že strana musí Altnerovi zaplatit téměř 338 miliónů korun za zastupování strany ve sporu o Lidový dům.

Právník Zdeněk Altner pomohl ČSSD vysoudit její sídlo - Lidový dům v Hybernské ulici v Praze Foto: Lukáš Táborský, Právo
Lhůta pro ČSSD: Čtyři měsíce na zaplacení 338 miliónů Altnerovy pohledávky

Dědicové advokáta Altnera žádají, aby ČSSD vzala zpět své dovolání k Nejvyššímu soudu do 26. října. Strana se podle jejich návrhu má vzdát i dalších právních prostředků, kterými se rozhodnutí městského soudu pokouší zpochybnit.

„Pokud tak vaše strana učiní ve lhůtě výše uvedené, dědicové jsou připraveni poskytnout vaší straně čtyřměsíční lhůtu k zaplacení pohledávky a po tuto dobu by nepřikročili k prodeji nemovitostí, včetně Lidového domu, v exekuci,“ píše se v návrhu, který je adresován předsedovi sociální demokracie Janu Hamáčkovi.

„Zjišťujeme informace, jestli je to vůbec pravda. Žádná oficiální komunikace neproběhla, nikdo nám nic nenabídl," řekl Právu Hamáček.

Největší část je smluvní pokuta

Advokátu Zdeňku Altnerovi přiznal pražský městský soud 31. března 2016 téměř 338 miliónů korun za to, že ČSSD od roku 1997 zastupoval ve sporu o vlastnictví pražského Lidového domu. Podle rozsudku mu ČSSD má zaplatit 18,5 miliónu korun, nejvýraznější část celkové částky však tvořila smluvní pokuta, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 miliónů korun.

ČSSD podala proti rozhodnutí soudu dovolání. Bývalý advokát Altner ale zhruba půl roku po vyhlášení verdiktu městského soudu zemřel a následné dědické řízení dosud komplikovalo projednání dovolání před Nejvyšším soudem.

Anketa
Má ČSSD splatit svůj dluh 338 miliónů korun?
Ano
90.6 %
Ne
9.4 %
Celkem hlasovalo 3852 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků