Hlavní obsah
Ministr vnitra Jan Kubice Foto: Petr Horník, Právo

Kubice: Policie nebude zasahovat proti stávce, komunikace však chce průjezdné

Ministr vnitra Jan Kubice odmítl, že by v případě stávky policie zasahovala proti demonstrantům. Ministr však zároveň připomněl, že „blokování komunikací nemá nic společného se stávkou“. Kubice v nedělní Partii televize Prima uvedl, že policie má s podobnými akcemi bohaté zkušenosti a i v případě stávky bude postupovat standardně podle zákona.

Ministr vnitra Jan Kubice Foto: Petr Horník, Právo
Kubice: Policie nebude zasahovat proti stávce, komunikace však chce průjezdné

„Policie nebude nasazena proti stávkujícím,“ opakovaně konstatoval Kubice s tím, že policisté musí dbát na dodržování zákonů v době stávky stejně jako kdykoliv jindy.

Kubice odmítl, že by od vlády dostal jakékoliv politické zadání k postupu proti stávkujícím. Policie se v případě stávky a blokád zaměří na udržení průjezdnosti komunikací zejména pro záchranáře či hasiče. Policisté se rovněž budou snažit zajistit objezdové trasy.

Nečas je ve vleku Kalouska, tvrdí Tejc

Poslanec ČSSD Jeroným Tejc označil postup vlády za autoritářský. „Premiér je ve vleku ministra financí (Miroslava) Kalouska,“ konstatoval Tejc s poukazem na skutečnost, že soud rozhodl na základě Kalouskova podání trestného oznámení.

Podle Tejce neměl Kalousek právo podat trestní oznámení. S tímto tvrzením nesouhlasil Kubice, který má za to, že na soud se mohl obrátit kterýkoliv občan.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků