Hlavní obsah
Senátor za Občanskou demokratickou stranu Jaroslav Kubera Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Kubera po 24 letech skončil jako primátor Teplic, nahradil ho Hanza z ODS

Primátorem Teplic v pátek zastupitelé zvolili Hynka Hanzu z ODS. Vystřídal svého stranického kolegu, senátora Jaroslava Kuberu, jenž stál v čele lázeňského města od roku 1994. Koalici v Teplicích vytvořila vítězná ODS s ANO.

Senátor za Občanskou demokratickou stranu Jaroslav Kubera Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Kubera po 24 letech skončil jako primátor Teplic, nahradil ho Hanza z ODS

Hanza byl v uplynulém volebním období náměstkem primátora, je také krajským zastupitelem. Koalice ANO a ODS má v 27členném zastupitelstvu většinu 14 mandátů.

Primátorem Teplic se 2. listopadu 2018 stal Hynek Hanza z ODS

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Náměstkem primátora byl zvolen Jiří Štábl (ANO). Novými radními se stali Iva Dvořáková (ODS), Pavel Tetřev (ODS), Josef Benda (ODS), Renata Dohnalová (ODS), Tomáš Hadviga (ANO), Věra Říha (ANO) a Petr Kohout (ANO).

ODS volby v Teplicích vyhrála, druhá skončila Volba PRO! Teplice a třetí ANO. Do zastupitelstva se ještě dostalo SPD, KSČM a Pro Zdraví a Sport Teplice. Propadla ČSSD, která vládla s ODS a TOP 09 na magistrátu poslední čtyři roky.

Výsledek komunálních voleb v Teplicích

Foto: David Ryneš, Novinky

V předchozích 24 letech stál v čele města Kubera. Teplice řídil od roku 1994, kdy byl poprvé zvolen starostou, a od roku 2002 byl primátorem. Letos znovu obhájil senátorské křeslo. Vzhledem k úspěchu ODS v senátních volbách se o Kuberovi mluví jako o možném předsedovi Senátu.

Radka Senftová ze sekretariátu primátora pomáhá bývalém přimátorovi Jaroslavu Kuberovi z ODS sundat primátorský řetěz na ustavujícím zasedání, na kterém zastupitelé Teplic volili 2. listopadu 2018 nové vedení města. V jeho čele stanul Hynek Hanza z ODS.

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Hanza získal při volbě 14 koaličních hlasů. Protikandidátem mu byl Jakub Mráček z Volby PRO! Teplice, který obdržel deset hlasů. Vydáno bylo 26 lístků, dva byly odevzdány prázdné. Hanza po svém zvolení děkoval zastupitelům, dojetí se neubránil při poděkování manželce, slova díků za množství odvedené práce pro město pak mířila ke Kuberovi, který si vysloužil potlesk.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků