Hlavní obsah
Vladimír Kremlík Foto: Novinky

Odvolaný Kremlík bude dělat na ministerstvu dopravy náměstka, řekl Babiš

Odvolaný ministr dopravy Vladimír Kremlík bude v resortu dál působit jako politický náměstek. Pro MF Dnes to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).

Vladimír Kremlík Foto: Novinky
Odvolaný Kremlík bude dělat na ministerstvu dopravy náměstka, řekl Babiš

Babiš, který je v Izraeli, uvedl, že se dohodli, že Kremlík zůstane na ministerstvu v pozici náměstka. Kremlík formálně skončil ve čtvrtek, kdy ho z funkce odvolal prezident.

„Bude panu Havlíčkovi pomáhat v některých věcech, například majetkových,“ uvedl Babiš s odkazem na budoucího šéfa resortu Karla Havlíčka (za ANO), který má zároveň dál řídit své ministerstvo průmyslu.

Babiš už dříve řekl, že by měl Havlíček v čele dopravy zůstat až do konce funkčního období vlády.

Konec Kremlíka ve funkci oznámil Babiš v pondělí. Důvodem byla předražená zakázka na e-shop pro elektronické dálniční známky za 400 milionů korun, kterou Kremlík obhajoval.

„Je pracovitý, má tah na branku, ale toto manažersky nezvládl,“ uvedl tehdy ke svému rozhodnutí Babiš.

I Havlíček se vyjadřoval v podobném duchu. „Co tam provedli ti lidé panu ministrovi, bylo skutečně trestuhodné,“ uvedl třeba v České televizi.

Babiš v průběhu týdne naznačoval, že by pro Kremlíka mohl mít místo. V úterý uvedl, že končící ministr je velice dobrý právník, a mohl by proto zůstat v resortu a zabývat se některými konkrétními projekty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků