Hlavní obsah
Josef Monsport Foto: Petr Horník, Právo

Konkurzní správce H-Systemu chce po bytovém družstvu doplatit miliony za nájem

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Josef Monsport Foto: Petr Horník, Právo
Konkurzní správce H-Systemu chce po bytovém družstvu doplatit miliony za nájem

Monsport žádá nájemné za poslední tři roky, nájemné za předešlá léta je již promlčené. Žalobu podal u Okresního soudu pro Prahu-západ v červnu, družstvo se o žalobě dozvědělo z datové schránky ve středu. Družstvo má nyní 30 dní na vyjádření.

Ústavní soud (ÚS) loni v srpnu odložil vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) v kauze H-System, podle něhož měli bývalí klienti zkrachovalé firmy do měsíce opustit své domovy v Horoměřicích u Prahy. Dotčení lité tak nemusí učinit nejméně do doby, než se rozhodne o jejich stížnosti.

Přehledně: Spory v kauze H-System se táhnou od 90. let
V 90. letech minulého století si chtěli pořídit dostupné bydlení, místo toho na ně čekala po krachu stavební firmy léta soudních pří. Tak by se dala ve stručnosti shrnout kauza H-System. [celá zpráva]

Monsport nejprve družstvu poslal předžalobní výzvu, v níž požadoval částku ještě o milion vyšší.

„Tento krok, který jsme učinili, svým způsobem navazuje a vyplývá z pravomocného rozhodnutí Nejvyššího soudu,” dodal Monsport. Soud podle něj uvedl, že pouze správce může nakládat s majetkem zapsaným v konkurzu a mít z něj užitky, případně benefity v podobě nájmu.

„Za celou dobu nebyli správci placeny těmi užívajícími osobami žádné poplatky či peníze,“ dodal, proč se domáhá doplacená nájmu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků