Hlavní obsah
Pivním kolům v centru Prahy v březnu odzvoní. Foto: Milan Malíček, Právo

Konec pivních kol v Praze definitivně v březnu

Od března má v centru Prahy začít platit zákaz pivních kol, tedy vozítek až pro deset šlapajících a popíjejících lidí. Proti připravenému zákazu vznesl námitky jeden z pivovarů, ministerstvo dopravy je nyní zamítlo, informovala mluvčí Prahy 1 Kateřina Písačková.

Pivním kolům v centru Prahy v březnu odzvoní. Foto: Milan Malíček, Právo
Konec pivních kol v Praze definitivně v březnu

Zákaz se opírá o stanovení největší přípustné šířky jízdního kola, které bude kopírovat zónu se zákazem vjezdu vozidel nad 3,5 tuny. Jde o širší centrum Prahy. Značky nově ponesou tabulku se stanovenou maximální povolenou šířkou.

„Praha nemůže sloužit jako lunapark pro pokleslý alkoturismus. Tento prostředek nemá v dopravě místo, zpomaluje plynulost provozu,“ řekl radní Prahy 1 David Skála (Praha 1 sobě).

Podle jeho kolegy z magistrátu, radního pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) bylo nutné počkat, až si úřady poradí s námitkami. Nové tabulky magistrát musí nyní nechat vyrobit a rozmístit je do více obvodů na stávající značky.

„Nejdůležitější je, že je za námi poslední turistická sezona s pivními koly a můžeme se vrhnout na další nešvary,“ dodal Scheinherr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků