Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: MDČR

Končící řidičáky kvůli stavu nouze platí dál

Ministerstvo dopravy se dohodlo s resortem vnitra na prodloužení platnosti řidičských průkazů. I s těmi, jejichž platnost vypršela během nouzového stavu, lze dále řídit motorové vozidlo. Kvůli omezené úřední době se totiž na úřadech tvořily fronty.

Ilustrační foto Foto: MDČR
Končící řidičáky kvůli stavu nouze platí dál

„Rozhodli jsme o toleranci neplatných řidičských průkazů v rámci nouzového stavu na území ČR. Pokud vám vypršela platnost dokladu během aktuálního nouzového stavu, tak můžete dál řídit, na doklad se hledí jako na platný a nehrozí žádné pokuty,” oznámilo ministerstvo dopravy.

„Za předpokladu, že uplynula doba platnosti dokladů (řidičský průkaz, průkaz profesní způsobilosti řidiče) v době trvání nouzového stavu, se hledí na tyto doklady jako na platné, resp. držitelé těchto dokladů nebudou za výkon činnosti realizovaný s dokladem, jenž v době nouzového stavu pozbyl plynutím času své platnosti, v přestupkovém řízení postihováni,” uvedl resort v metodickém pokynu.

Platnost propadlých řidičských průkazů by se mohla prodloužit do 31. března. Opatření musí schválit ještě Evropská komise, s níž ministerstvo dopravy jedná.

Již dříve byla o sedm měsíců prodloužena lhůta pro povinnou návštěvu stanice technické kontroly (STK). Podobně byly prodlouženy i některé doklady, jejichž platnost končila v době nouzového stavu na jaře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků