Hlavní obsah
Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS) Foto: Petr Horník, Právo

Kocourkova exmanželka se soudí o „odkloněné“ milióny

Bývalá manželka někdejšího ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS) bude chtít polovinu z 16 miliónů korun, které Kocourek před rozvodem s ní skryl. Kvůli kauze Kocourek v říjnu opustil vládu. Vyrovnání společného jmění Kocourkových bude řešit soud. Informoval o tom v pondělí server Týden.cz s odkazem na zdroj z Obvodního soudu pro Prahu 6, kde se Kocourkovi v únoru 2009 rozvedli.

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS) Foto: Petr Horník, Právo
Kocourkova exmanželka se soudí o „odkloněné“ milióny

Kocourkova exmanželka Olga podala žalobu na neplatnost smlouvy, kterou s manželem v rámci rozvodu uzavřela. „V žalobě je žádáno o osm miliónů korun,“ uvedl server s tím, že kauza nyní putuje k vyjádření protistraně. Kdy se bude konat soudní jednání, prý nelze v současné době odhadnout.

Kauzu, která vyvrcholila Kocourkovým odstoupením, zahájila na začátku listopadu zpráva Mladé fronty Dnes, že ministrova matka uzavřela 3. března 2008 smlouvu se společností Key Investments a že už o týden později se na jejím účtu objevily dluhopisy společnosti v hodnotě 16 miliónů korun. Kocourkova matka je za několik měsíců prodala za 16,14 miliónu Kč.

Kocourek popíral možnou korupci a za několik dní prohlásil, že uvedené peníze byly jeho osobní, ale také historické rodinné prostředky. Ministr vysvětloval, že v roce 2008 nechtěl, aby jeho osobní prostředky a prostředky rodinných příslušníků byly ohroženy problémy, které měl se svou bývalou manželkou. Peníze proto podle svých slov nechal převést na účet své matky. Se svou bývalou ženou se prý již vyrovnal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků