Hlavní obsah
Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS) Foto: Petr Horník, Právo

Kocourek své matce možná poslal peníze sám, aby je nemusel přiznat manželce

Milióny, které přistály na účtu matky ministra průmyslu Martina Kocourka (ODS), mohly být jeho. Podle neoficiálních informací peníze matce na účet poslal, aby je nemusel přiznat manželce. S ní se v roce 2008 rozváděl.

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS) Foto: Petr Horník, Právo
Kocourek své matce možná poslal peníze sám, aby je nemusel přiznat manželce

ČTK to řekl člen vedení ODS. Podle něj peníze souvisí s rodinnými záležitostmi Kocourka.

Premiéru Nečasovi Kocourek řekl, že peníze byly jeho. Šlo o peníze z pojistek, které dostal po těžké autonehodě v 90. letech.

Ve středu se s premiérem už nesešel, na třetí hodinu odpoledne plánuje tiskovou konferenci. Na ní by měl původ peněz vysvětlit, nebo oznámit rezignaci.

Na účtu Kocourkovy matky Jindřišky přistálo v roce 2008 16 miliónů korun, jejich původ není jasný. Podle Mf Dnes matka nynějšího ministra uzavřela smlouvu se společností Key Investments 3. března 2008. O týden později se na jejím účtu objevily dluhopisy v hodnotě 16 miliónů korun. Byly to neveřejně obchodovatelné cenné papíry, do nichž investovala peníze klientů výhradně Key Investments. Pokyn k prodeji dala Kocourková za tři měsíce. Za další měsíc pak přišla hotovost 16,14 miliónu korun na její účet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků