Hlavní obsah
Kateřina Zemanová a Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo

Kateřina Zemanová: Připravuji se na roli "první dcery"

Miloš Zeman po vítězství v prezidentské volbě označil s nadsázkou svoji dceru Kateřinu, která mu vydatně pomáhala v kampani, za "první slečnu". A doplnil, že s ním bude nadále vystupovat na veřejnosti. Zemanová v úterý v rozhovoru pro Novinky uvedla, že už se na novou roli, kdy volí spíše termín "první dcera", připravuje.

Kateřina Zemanová a Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo
Kateřina Zemanová: Připravuji se na roli "první dcery"

Už se připravujete na roli „první slečny“, jak prohlásil váš otec po svém zvolení?

Trvalo mi docela dlouho si uvědomit, že jsme volby vyhráli. Samozřejmě se připravuji na roli první slečny nebo spíše první dcery. S maminkou jsme se už před časem dohodly, že roli první dámy bude plnit sama.

A bavila jste se už se svou maminkou, jak si případně rozdělíte na Hradě úlohy?

Ještě jsme se o tom nebavily. Máme v plánu si tento týden sednout a říct si, jak si role rozdělíme. Důležité je, že stále studuji střední školu. Uvažuji, že požádám o individuální studijní plán.

Jak na zvolení vašeho otce prezidentem zareagovali vaši přátelé a spolužáci?

V průběhu kampaně byli spolužáci velmi vstřícní. Začali se zajímat o debaty, četli knihy mého otce. Zaujalo je přitom, jaká je to osobnost. Neuvěřitelně vstřícní byli i profesoři. Po oznámení výsledku prezidentské volby mi spolužáci i přátelé volali, psali, moc mě to potěšilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků