Hlavní obsah
Obec Kašava na Zlínsku Foto: Dalibor Glück, ČTK

Kašava na Zlínsku se stala vesnicí roku

V soutěži vesnice roku vyhrála Kašava na Zlínsku Vítězem celostátní soutěže Vesnice roku se stala obec Kašava na Zlínsku. Výsledky soutěže vyhlásili v sobotu odpoledne v Luhačovicích. Na druhém místě se umístil Prysk na Českolipsku, třetí příčku pak obsadily Kozojídky na Hodonínsku.

Obec Kašava na Zlínsku Foto: Dalibor Glück, ČTK
Kašava na Zlínsku se stala vesnicí roku

„Opravdu nevím, kdo vyhrál, neřekli mi to mí podřízení,“ snažila se překřičet fandící dav příznivců třinácti postupujících vesnic ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Výrok Kašava už pak spolkla řvoucí masa.

„Starosto, děkujem!“, neslo se sálem kulturního domu v Luhačovicích na adresu očividně dojatého Josefa Jarcovjáka. „Je to zásluha všech lidí, vás všech,“ mával z pódia Jarovják. „Musím se z toho nejprve vzpamatovat,“ vydechl starosta.

Obyvatelé Kašavy se radují z vítězství.

Foto: Jiří Růžička, Právo

Na dotaz, co dá sám na vítězství obce odpověděl bleskově: „Všechny druhy trnek!“ Obec Kašava nedaleko krajského Zlína má nyní přes 900 obyvatel. Žije bohatým společenským životem, o který se starají dvě desítky spolků. Mezi nimi nechybějí folkloristé, dobrovolní hasiči, fotbalisté, divadelní spolek, myslivci či sdružení rodičů.

„Spolky žijí a s nimi žije i obec,“ řekl starosta Jarcovják. Zmínil, že do budoucna v Kašavě plánují investice do dopravní infratruktury, chystá se oprava hřbitova a další akce. obci atmosféru. Dokážou zorganizovat prakticky cokoliv," dodal Jarcovják.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků