Hlavní obsah
Ministr financí Miroslav Kalousek Foto: Jan Handrejch, Právo

Kalousek vítězství Zemana respektuje. Máme, co si zasloužíme, uvedl

Jako demokraticky a legitimně zvoleného prezidenta ČR respektuje Miloše Zemana ministr financí a první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Jen na něm bude podle ministra záviset, zda si v průběhu času získá i neformální morální autoritu. Vláda podle ministra bude spolupracovat s novým prezidentem v souladu s českou ústavou.

Ministr financí Miroslav Kalousek Foto: Jan Handrejch, Právo
Kalousek vítězství Zemana respektuje. Máme, co si zasloužíme, uvedl

"Já mu velmi přeji, aby se mu to podařilo," poznamenal Kalousek poté, co jeho stranický šéf a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg uznal svou porážku ve finále prezidentské volby.

K tomu, aby se Zemanovi podařilo neformální autoritu získat, je ale podle Kalouska nezbytné, aby co nejdříve "vyvětral odér náckovství a xenofobie", který jeho volební tým vypustil do veřejného prostoru.

Za "konstatování" faktu Kalousek označil Schwarzenbergova slova, že Zemanovo prezidentství je pokračováním éry Václava Klause. "Ti pánové se dohodli v roce 1998, ta dohoda je pevná, je pevně stvrzena všemi ekonomickými vazbami, které se kolem nich soustředily. To tak prostě je," řekl v narážce na někdejší opoziční smlouvu.

Ministr financí podotkl, že v demokracii rozhoduje většina, která si svobodně zvolila pokračování těchto vazeb. "Máme, co si zasloužíme," podotkl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků