Hlavní obsah
Miroslav Kalousek (TOP 09) Foto: Jan Handrejch, Právo

Kalousek přitakal Zemanovi. S kmotry se opravdu nestýkal, na to měl Šloufa

Prezident Miloš Zeman v pátečním rozhovoru kritizoval styky vysokých státních úředníků s lobbisty a neopomněl připomenout, že on sám se s kmotry za celou dobu svého působení v politice nezapletl. Podle místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska je to pochopitelné, neboť podle něj měl Zeman na podobné kontakty své lidi, jako byl lobbista Miroslav Šlouf.

Miroslav Kalousek (TOP 09) Foto: Jan Handrejch, Právo
Kalousek přitakal Zemanovi. S kmotry se opravdu nestýkal, na to měl Šloufa

Zeman v rozhovoru pro ČTK mluvil o tom, že se nikdy "nezapletl s žádným z takzvaných politických podnikatelů, a ani můj největší oponent mě nikdy ani náznakem neoznačil za korupčníka". Když se to může stát někomu, kdo se v politice pohybuje dvacet let, je podle něj otázkou, proč se to nestalo i jiným a zda náhodou sami nevyhledávají společenství kmotrů. [celá zpráva]

"Pan prezident má jistě pravdu, že on osobně se s žádným kmotrem nestýkal, on měl na to lidi," reagoval v pátek na slova hlavy státu Kalousek.

"Když byl premiérem, měl pana Šloufa, který, jak všichni dobře víme, byl blízkým přítelem pana Mrázka," doplnil s tím, že by si na věc měl každý udělat názor sám.

Miroslav Šlouf, který se se Zemanem rozešel během prezidentské kampaně, působil jako vedoucí poradců tehdejšího premiéra. V té době se přitom podle vlastních slov stýkal s později zastřeleným kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem, který byl považován za hlavu podsvětí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků