Hlavní obsah
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek Foto: Jan Handrejch, Právo

Kalousek už nebude v příštích volbách do Sněmovny kandidovat

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 a dlouholetý politický matador Miroslav Kalousek nehodlá v příštích sněmovních volbách kandidovat. Uvedl to v neděli v Otázkách Václava Moravce.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek Foto: Jan Handrejch, Právo
Kalousek už nebude v příštích volbách do Sněmovny kandidovat

Uvedl, že jeho rozhodnutí neznamená odchod z politiky, neboť hodlá zůstat členem TOP 09 a nevyloučil ani, že v dalších volbách by se mohla situace změnit.

„V příštích volbách do Poslanecké sněmovny nemám žádné politické ambice. Mám obrovskou ambici, aby se tady vytvořil jasný projekt, který může uspět ve volbách, který tady může změnit situaci," uvedl Kalousek.

Právě osobní ambice představitelů stran podle něho hrají roli v tom, že dosavadní snahy o vznik předvolební koalice nemají výsledky.

„Každý promítá osobní ambice do nějakých zástupných argumentů, ať už se jmenují jakkoli. Proto je to potom tak nesrozumitelné,” podotkl Kalousek.

Předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová uvedla, že o Kalouskově rozhodnutí ví několik dní. "Lidsky jeho rozhodnutí naprosto rozumím, ale ve Sněmovně bude chybět, těžko hledá konkurenci ať už z pohledu zkušenosti, nebo rétorických schopností,” uvedla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků