Hlavní obsah
Miroslav Kalousek Foto: Milan Malíček, Právo

Kalousek: Do vlády s ČSSD bychom šli jen v případě války nebo přírodní katastrofy

Hostem on-line chatu se čtenáři Novinek byl ve středu 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten mimo jiné připustil, že se setkal s korupcí, přiznal se ke krádeži, neboť jako chlapec chodil sousedům na jablka. Koaliční spolupráci se současnou ČSSD vyloučil, respektive podmínil vypuknutím války nebo globální ekologické katastrofy.

Miroslav Kalousek Foto: Milan Malíček, Právo
Kalousek: Do vlády s ČSSD bychom šli jen v případě války nebo přírodní katastrofy

"Se současným programem a se současným vedením, jaké ČSSD má, je jakákoli koaliční spolupráce vyloučena," reagoval Kalousek na dotaz, jak by se TOP 09 zachovala, kdyby ji sociální demokraté pozvali jako partnera do vlády.

"To by musela být válka nebo globální environmentální katastrofa (nechci nic přivolávat, probůh...)," nastínil s nadsázkou jedinou možnost spolupráce.

Kalousek se přihlásil i k nepopulárním opatřením, které jeho strana prosazuje, ať už jde o spoluúčast pacientů, či školné na vysokých školách. Podpořil i prohlubování evropské integrace.

Konkurenční Věci veřejné Kalousek nepřímo označil za populistickou stranu, neboť podle jeho názoru slibuje věci, kterých nelze dosáhnout.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků