Hlavní obsah
 

Kalousek číšníkem: V hospodě roznášel jitrnice

Bývalý ministr financí se stal číšníkem. Středočeský lídr kandidátky TOP 09 Miroslav Kalousek se převtělil do této role jen nakrátko v rámci předvolební kampaně a v jedné z kutnohorských restaurací roznášel jitrnice.

 
Kalousek číšníkem: V hospodě roznášel jitrnice

„Je to na závěr na oživení kampaně, aby byla trochu legrace, která k tomu patří,“ řekl Právu Kalousek mezi roznášením zabijačkové pochoutky a hned se věnoval hostům. „To je na náš účet,“ reagoval na udivené obličeje lidí, kteří si jitrničku neobjednali, a přesto jim přistála na stole.

Kromě toho stihl, oděn do černé číšnické zástěry, rozdat i pár úsměvů a podpisů a nechat se vyfotit s některými hosty na jejich mobilní telefon nebo poklábosit se štamgasty.

Miroslav Kalousek (TOP 09) coby číšník

Foto: Radek Plavecký, Právo

„Někteří byli dost překvapení, jiní už to přijímali jako běžnou věc před volbami. Politici udělají skoro všechno, aby si teď lidi získali. A tohle možná některé přesvědčí,“ myslel si jeden z hostů, když si pochutnával na jitrnici.

Brigádničil i v jídelním voze

Bývalý ministr přiznal, že číšníka nedělá poprvé. „Jako student jsem si takhle brigádně přivydělával. A dokonce jsem neroznášel jen v normální hospodě, ale i v jedoucím vlaku v jídelním voze,“ dodal Kalousek, když se třemi talířky v rukách mířil k dalšímu stolu.

Po zpestření kampaně s dalšími lidmi z kandidátky a volebního štábu zamířil už na obvyklejší mítink do Brandýsa nad Labem.

Babiš rozdával koblihy, hladovci jich spořádali 500 za čtvrt hodiny

Foto: Novinky

Politici se v rámci kampaně pouštějí i do jinak nemyslitelných akcí. Miliardář Andrej Babiš, který je lídrem hnutí ANO, tak neváhá ráno postávat na nárožích a rozdávat občanům koblihy, předseda zelených Ondřej Liška vozil Pražany coby rikša a mnozí další rozdávají balónky a další drobnosti.

Tipněte si, kdo se dostane do Sněmovny, a vyhrajte poslanecký plat! Více na fantasy.novinky.cz
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků