Hlavní obsah
Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek Foto: Petr Horník, Právo

Kabátek bude pokračovat v čele VZP

V čele Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) bude pokračovat dosavadní ředitel Zdeněk Kabátek. V pondělí o tom rozhodla správní rada největší zdravotní pojišťovny.

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek Foto: Petr Horník, Právo
Kabátek bude pokračovat v čele VZP

Kabátek podle informací České televize získal 21 z 26 hlasů a porazil tak náměstka pro zdravotní péči Davida Šmehlíka. Současný mandát skončí Kabátkovi 3. prosince.

„Primární cíl je, abychom nepolevili ve snaze zajistit našim klientům zdravotní péči - kvalitní, správným způsobem nastavenou, na správném místě, časově i místně dostupnou. S tím souvisí cíl zachovat VZP ekonomicky silnou a stabilní a vyjít z té krize, která nás teď potkává, která má vliv na příjmy i náklady, zdraví,” uvedl Kabátek po svém zvolení.

V budoucnu by se chtěl zaměřit také na modernější formy poskytování zdravotní péče, například telemedicínu. „Chtěl bych rozvíjet informační systém tak, aby většina kontaktů s pojišťovnou mohla být realizována elektronicky, nekontaktně,” doplnil.

Šmehlíka se zbavovat nechce

K dotazům novinářů, zda neuvažuje o výměně náměstka Šmehlíka jako svého protikandidáta, dodal: „Pokud jste v mimořádné situaci, je největší chybou, kterou můžete udělat, měnit tým, který funguje. Tým funguje, předpokládám, že pojede v tom složení, v kterém je.”

VZP je největší zdravotní pojišťovna v zemi. Má 5,9 milionu klientů. Podle původního plánu měla letos hospodařit s příjmy 215,6 miliardy korun a s o 30 milionů nižšími výdaji.

Správní radu tvoří dvacet členů volených Sněmovnou, deset jmenuje vláda na návrh ministra zdravotnictví. Osm zástupců v radě má vládní hnutí ANO, tři zástupce ODS, po dvou členech mají piráti a SPD. Zbylé strany jako ČSSD, KSČM, TOP 09, STAN a lidovci mají po jednom místě v radě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků