Hlavní obsah
Představitel Jiřího Ovčáčka v kabaretu Ovčáček čtveráček Marek Příkazký Foto: Josef Omelka, ČTK

Kabaret Ovčáček čtveráček končí, v úterý je poslední možnost ho vidět

Nekorektní kabaret Ovčáček Čtveráček Městského divadla Zlín bude mít v úterý derniéru v Divadle za plotem v areálu psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích. Přenos z představení ovšem poputuje do řady českých kin. Ve více než 70 kinosálech, tak bude k vidění na 90 projekcích. Prodalo se celkem 8000 lístků.

Představitel Jiřího Ovčáčka v kabaretu Ovčáček čtveráček Marek Příkazký Foto: Josef Omelka, ČTK
Kabaret Ovčáček čtveráček končí, v úterý je poslední možnost ho vidět

Přenosy začnou v 17:15 a v některých kinosálech budou končit těsně po půlnoci následujícícho dne. V divadle zatím představení vidělo 5120 diváků.

Představení Ovčáček čtveráček začalo vznikat v říjnu loňského roku. Za autorstvím stojí skupina undergroundových vtipálků z řad divadelníků, která si říká Pia Fraus. V hlavní roli hradního mluvčího se představí Marek Příkazský.

Ten uvedl, že asi nejtěžší pro něj bylo naučit se stejně jako hradní mluvčí vyslovovat hlásku „ř”. Přiznal, že se mu občas stává, že si dikci postavy přenáší i do soukromého života. Při představení si pak prý dává pozor na to, aby se do hry nevměšoval prezident Miloš Zeman, občas prý totiž k jeho výrazu automaticky sklouzává.

K sepsání hry inspirovaly autora a režiséra Petra Michálka aféry a nesrovnalosti kolem státního vyznamenání. Scénář k představení vytvořil během dvou dnů a herci ho nacvičili během čtyř zkoušek. Nekorektní kabaret se začal v Městském divadle ve Zlíně uvádět loni v listopadu a právě 7. února má derniéru v Divadle za plotem při psychiatrické nemocnici v Praze v Bohnicích.

Na představení upozornil diváky na svém twitteru i sám Ovčáček.

Ten byl sám několikrát pozván. Přes sociální sítě ovšem zveřejnil omluvu za neúčast na derniéře. Vysvětlil, že v té době nebude v Praze, za pozvání ovšem poděkoval.

Cítí se v jedné partě s Trumpem

Dodal, že by ho mrzelo, kdyby tato příležitost zůstala promarněná. „Už proto, že považuji počin Vámi vedeného divadla za mimořádně zdařilý a z mého pohledu nesmírně prospěšný z hlediska nadcházejících měsíců. Tato satira mi velmi lichotí, uvědomuji si totiž, že právě angažovaní umělci se velmi ostře vyhraňovali proti současnému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi. A být v jedné „partě” s Trumpem, to je pro mě mimořádná pocta!” napsal Ovčáček.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků