Hlavní obsah
Poslanec za ODS Vlastimil Tlustý (vpravo) a premiér Mirek Topolánek ve Sněmovně Foto: Kamaryt Michal, ČTK

Jste jedničky, ukázal premiér vzbouřencům

Nejdřív šok, poté zoufalství a nakonec hádky i smích. Taková situace nastala ve Sněmovně po neschválení návrhu státního rozpočtu. Hlasování svým výsledkem, skončilo patově, zaskočilo všechny – koalici, opozici, legislativu. Nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku, zda rozpočet může postoupit do druhého čtení, byť bez základních parametrů, anebo byl vlastně zamítnut.

Poslanec za ODS Vlastimil Tlustý (vpravo) a premiér Mirek Topolánek ve Sněmovně Foto: Kamaryt Michal, ČTK
Jste jedničky, ukázal premiér vzbouřencům

Premiér Topolánek byl viditelně zdrcený. Zelená poslankyně Věra Jakubková seděla zcela bledá ve své lavici, u které se střídali opoziční a koaliční poslanci. Co si říkali, vědí jen oni.

Premiér se s nikým příliš nebavil, prošel kolem lavic rebelů ODS a pouze na ně ukázal své oblíbené gesto „jste jedničky“ doprovozené slovy - „dobrá práce“.

Později tu chvíli žertoval s opozičními poslanci, tu s vlastními členy. Napětí však nezapřel, stejně jako viditelně rozzuřený ministr financí Miroslav Kalousek.

Mezitím se přímo v sále rozhořela vášnivá debata několika poslanců se sněmovními legislativci, jak situaci vyřešit. Rychlé východisko ale nenašli. To uznal i Topolánek.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků