Hlavní obsah
Jaromír Soukup Foto: TV Barrandov

Jaromír Soukup chce kandidovat na prezidenta

Mediální podnikatel Jaromír Soukup se rozhodl kandidovat v příštích prezidentských volbách. V pondělí to řekl ve své televizi Barrandov. Počátkem letošního roku oznámil Soukup založení politického hnutí List, se kterým chtěl původně kandidovat do Evropského parlamentu. Později uvedl, že osobně kandidovat nebude.

Jaromír Soukup Foto: TV Barrandov
Jaromír Soukup chce kandidovat na prezidenta

Soukup uvedl, že dotazů na svoji případnou prezidentskou kandidaturu dostává řadu. „Já o tom docela vážně uvažuji. Ta věc přijde v roce 2023. A když vidím docela slušnou podporu ve výzkumech, vysokou známost mého jména, skoro 90 procent, a poměrně málo lidí, zhruba jenom okolo deseti procent, kteří mě opravdu nemusí, tak o tom uvažuji," uvedl Soukup.

Posléze řekl, že kandidovat skutečně zkusí. „Uvidíme, jak to dopadne,” dodal.

Soukup, který je majitelem mediálních firem Médea Group a Empresa Media, ohlásil letos v lednu založení hnutí List Jaromíra Soukupa. Uvedl tehdy, že chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. V půlce března oznámil, že se nechystá být předsedou tohoto hnutí a neplánuje za něj ani kandidovat ve volbách.

Soukup se kolem politiky angažoval už dřív. Pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a později financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do Evropského parlamentu.

Anketa
Dali byste hlas Jaromíru Soukupovi v prezidentských volbách?
Ano
22.1 %
Ne
77.9 %
Celkem hlasovalo 13732 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků