Hlavní obsah
Starosta Prahy 5 Milan Jančík Foto: Petr Hloušek, Právo

Jančíkovy zkoušky podepsala učitelka, která je tři roky po smrti

Starostovi Prahy 5 Milanu Jančíkovi (ODS) údajně dala zápočty z obchodního práva při studiích na plzeňské právnické fakultě docentka Miroslava Bartošíková. Dosvědčit mu to ale nemůže, je totiž už tři roky mrtvá.

Starosta Prahy 5 Milan Jančík Foto: Petr Hloušek, Právo
Jančíkovy zkoušky podepsala učitelka, která je tři roky po smrti

Připomíná to případ chomutovské primátorky Ivany Řápkové (ODS), která se pro změnu oháněla zesnulým docentem Jiřím Pipkem.

Jančíkovi stejně jako Řápkové nesedí údaje o zkouškách a zápočtech v elektronickém systému školy s daty, jimiž disponuje dotčená katedra. V jeho případě je ale pochybností přece jen méně.

"Paní Bartošíková skutečně vedla semináře a udělovala zápočty, zkoušela,“ řekl Právu Karel Eliáš, vedoucí katedry obchodního práva a jeden z nově jmenovaných reformních proděkanů.

"Studia pana Jančíka se nedají příliš zpochybňovat. V indexu zápočty a zkoušky má, a není to ani o tom, že by je třeba udělal v jeden den, jsou rozvrstvené. Je možné, že došlo k administrativní chybě a paní profesorka prostě zapomněla zápočty nahlásit,“ připustil Eliáš. 

Rektor Západočeské univerzity Josef Průša Jančíka požádá, podobně jako Řápkovou, aby se školou spolupracoval. Starosta však bude podle Lidových novin od rektora chtít písemné vysvětlení jeho výroku o "Jančíkově nestandardním studiu“. "Bylo nestandardní, údaje v systému nesedí s údaji katedry,“ zopakoval ve středu Průša.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků