Hlavní obsah
Milouš Jakeš Foto: Lukáš Táborský, Právo

Jakeše srazilo cestou na tramvaj auto

Někdejšího generálního tajemníka ÚV KSČ Miloše Jakeše srazilo auto. Čtyřiadevadesátiletý penzista si ze střetu odnesl četné podlitiny. V pátek o tom informoval deník Blesk.

Milouš Jakeš Foto: Lukáš Táborský, Právo
Jakeše srazilo cestou na tramvaj auto

K nehodě mělo dojít minulý týden při cestě na tramvaj v pražských Dejvicích, kde Jakeš bydlí. Někdejší politik skončil v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Podle listu byl ošetřen a ještě týž den propuštěn do domácího ošetřování.

„Hlavně z toho nic nedělejte, nic se vlastně nestalo. Jsem v pořádku,“ citoval deník jeho slova.

Jakeš se pravidelně účastní komunistických oslav 1. máje. Nedávno se veřejnosti připomněl rozhovorem pro ruský internetový list Gazeta.ru, kde kritizoval perestrojku sovětského generálního tajemníka Michaila Gorbačova, neboť prý umožnila do té doby nemyslitelnou kritiku.

„Otevřela prostor k ničím neomezené otevřenosti. Každý si říkal, co chtěl, kritizoval, co se mu zlíbilo, a tak místo sjednocení vznikal rozkol. Lidi se začali k režimu stavět negativně. Udělal to Gorbačov správně?” řekl Jakeš o perestrojce. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků