Hlavní obsah
Oficiální plakát ke koncertu. Foto: Helena Truchlá

IKEM otevírá nové laboratoře pro výzkum srdečních chorob

Nové laboratoře pro výzkum kardiovaskulárních chorob, diabetu a transplantací orgánů otevře v úterý Institut klinické a experimentální medicíny v pražské Thomayerově nemocnici v Krči. Zároveň bude zahájena stavba poslední části centra experimentální medicíny včetně moderního kardiocentra.

Oficiální plakát ke koncertu. Foto: Helena Truchlá
IKEM otevírá nové laboratoře pro výzkum srdečních chorob

"Nově otevřené pracoviště bude mít sedm laboratorních celků, sedm vysoce specializovaných pracovišť," uvedl zástupce ředitele IKEM Jan Malý. Nebudou aleprimárně sloužit k léčení pacientů; bude určeno k čistě vědeckým výzkumům. "Bude zde probíhat experimentální výzkum na zvířatech. Výsledky výzkumů mohou být v budoucnu aplikovány v humánní oblasti," řekl Malý.
Nové laboratoře podle něj umožní především posun výzkumu na úrovni molekulární biologie a genetiky. Čeští kardiologové a chirurgové se řadí mezi nejlepší specialisty v Evropě. První problémy, kterým se chtějí v nových laboratořích věnovat, se budou týkat krevního tlaku a léčby cukrovky. Do dvou let by mělo být dostavěno i nové kardiocentrum.
Veškerá práce českých vědců na poli klinické a experimentální medicíny se tak soustředí do jednoho komplexu. Celá výstavba multifunkčního lékařského centra přijde na 60 milionů korun. IKEM se pak kompletně přestěhuje z pražské Thomayerovy nemocnice do vlastních prostor v krčském nemocničním areálu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků