Hlavní obsah

Husák: Po dálnici by se mohlo jezdit až 170 km/hod

Současná maximální povolená rychlost na dálnici je podle policejního prezidenta Vladislava Husáka neodpovídající. Podle něj by měl být rychlostní limit 160 až 170 kilometrů v hodině nebo zcela neomezený, jako je například v Německu. Uvedl to v úterý na Frekvenci 1.

Husák: Po dálnici by se mohlo jezdit až 170 km/hod

"Myslím, že limit na dálnicích 130 je překonán," uvedl policejní prezident. Podle něj musí o vyšším limitu rozhodnout hlavně technici, kteří posoudí, jakou rychlostí je možné na dálnici jet.

"Moderní komunikace, moderní vozidla a samozřejmě zkušený řidič tu stošedesátku, stosedmdesátku naprosto bez problémů zvládne," soudí Husák. Některá místa na dálnici jsou však ve velmi špatném stavu a vysokou rychlost ani nedovolují.

Názory, že omezení rychlosti na dálnici je překonané, když většina aut je schopná rychlostí mnohem vyšších a řidiči jich nemohou využívat, se objevují od stanovení nových limitů.

Výrazně se ale debata o nastavení maximálních povolených rychlostí rozpoutala po zavedení nového silničního zákona, který její překročení postihuje výrazně přísněji než v minulosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků