Hlavní obsah
Stanislav Huml Foto: Milan Malíček, Právo

Huml se chystá podepsat dodatek ke smlouvě s VV

Poslanec Věcí veřejných (VV) Stanislav Huml podepíše dodatek ke smlouvě o poslušnosti, kterou předtím VV vypověděl. Právo o tom informoval místopředseda klubu Viktor Paggio. Potenciální krize ve VV by byla tím pádem zažehnána.

Stanislav Huml Foto: Milan Malíček, Právo
Huml se chystá podepsat dodatek ke smlouvě s VV

"Když konflikt začal, tak mně ho šoupli do pošty, abych se s ním seznámil. Když jsem si ho přečetl, tak tvrdím ano, dodatek likviduje konflikt mezi ústavou a smlouvou s VV. Je to vyřízená věc," řekl Právu Huml.

Právu dále řekl, že však nemá smlouvu podepsanou ze strany VV. "Máme v tom ve straně trochu čurbes," podotkl Huml s tím, že se nyní ve straně bude ve smlouvách dělat inventura.

Dodatek podle Humla dodatek umožní, že poslanec bude moci kdykoli hlasovat podle svého svědomí. "Kdykoli by nastal konflikt s ústavou a smlouvou, tak má ústava prioritu," doplnil.

Huml měl výhrady ke smlouvě, za jejíž porušení hrozí až sedmimiliónová sankce. Poté, co vládní koalice do programového prohlášení včlenila větu, že prosadí uznání třetího protikomunistického odboje, se Huml rozhodl smlouvu vypovědět.

Třístránkový dodatek však podle Humla činí smlouvu v souladu s Ústavou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků