Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Gabriela Krejčová, Novinky

Hradní stráž chce koupit střelecký simulátor Pražského hradu a Lán

Hradní stráž plánuje nákup střeleckého simulátoru. Ve virtuálním prostředí Pražského hradu a lánského zámku na něm budou nacvičovat situace, které by mohly během jejich ochrany nastat. Uvedla to Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení ministerstva obrany. Zařízení by mělo stát podle předpokladů uvedených ve věstníku veřejných zakázek 12 miliónů korun.

Ilustrační foto Foto: Gabriela Krejčová, Novinky
Hradní stráž chce koupit střelecký simulátor Pražského hradu a Lán

"Střelecký simulátor bude určen pro kompletní výcvik střelecké přípravy vojáků Hradní stráže, který se bude soustřeďovat jak na manipulaci se zbraní, tak například na řešení různých modelových situací ve virtuálním prostředí simulujícím reálné prostory Pražského hradu a Státního zámku Lány," uvedla Zechmeisterová

Simulátor se bude skládat z replik zbraní, projekčního plátna, projektoru, kamerového systému, hardwaru a softwaru s virtuální databází různých prostor.

O vyšším zabezpečení Hradu se více začalo hovořit po zářijové akci umělecké skupiny Ztohoven, která vyvěsila na střechu červené trenýrky. Kvůli incidentu skončili ve funkcích velitel Hradní stráže Radim Studený, šéf prezidentovy ochranky Petr Dongres a ředitel bezpečnostního odboru Jan Fulík.

Podle zástupců Hradu se ale bezpečnostní opatření plánují již několik měsíců a mají prý souvislost s obecnou hrozbou teroristického útoku. Podle kancléře Vratislava Mynáře by vstup do katedrály svatého Víta měly v budoucnu pomáhat střežit bezpečnostní rámy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků