Hlavní obsah
Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo

Honza Hamáček u telefonu! ČSSD probouzí své předsedy

Každý člen vedení ČSSD dostal seznam desítek předsedů místních organizací, které má za úkol obvolat a přesvědčit k podpoře v evropských volbách 24. a 25. května. Aktivizovat chtějí prý hlavně straníky, kteří nevědí, jak pomoci.

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo
Honza Hamáček u telefonu! ČSSD probouzí své předsedy

„Honza Hamáček u telefonu, zdravím! Jak se máte, předsedo? Voláme všem předsedům místních organizací a ptáme se, jak jsou ochotni pomoci v evropských volbách,“ říká s telefonem u ucha šéf strany a vicepremiér Jan Hamáček na videu, které ČSSD zveřejnila na internetu.

„Pomoc od místních organizací je klíčová,“ dodává. Centrála by od svých regionálních kolegů uvítala pomoc v ulicích, například zajištění stánku s letáky.

„Samozřejmě v tom finále bude klíčové mobilizovat co nejvíc voličů, poslední dva dny. Kdybyste byli ochotní poslat esemesku, e-mail svým známým, kamarádům, aby šli volit soc. dem.,“ pokračoval Hamáček v telefonátu.

Strana i kvůli soudu musí šetřit

Podle místopředsedkyně strany a ministryně práce Jany Maláčové se může taková akce ČSSD vyplatit. „Každý hlas může rozhodnout. Máme hodně členů, a kdyby každý přesvědčil pět lidí o volbě sociální demokracie, tak by to už znamenalo úspěch. A zatím mi kaž­dý říká, že mu lidé slibují, že volit půjdou,“ uvedla v tiskové zprávě.

Soc. dem. nejen kvůli hrozící prohře u Nejvyššího soudu v kauze Lidového domu, v níž se soudí o 338 milionů korun s dědici právníka Zdeňka Altnera, musí šetřit.
Na eurovolby dá kolem deseti milionů. Je to zhruba třetina toho, co plánuje vydat její koaliční partner ANO.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků