Hlavní obsah
 

Hnus, to je ta svoboda, reagovali lidé na opilce při oslavě 17. listopadu v Brně

Program nedělních oslav výročí 17. listopadu na brněnském náměstí Svobody začal bizarně. Sváteční atmosféru pokazila dvojice, která svým tancem dávala najevo nanejvýš svou opilost a chtíč. Okolí reagovalo buď smíchem, nebo znechucením.

 
Hnus, to je ta svoboda, reagovali lidé na opilce při oslavě 17. listopadu v Brně

„Fuj, je to hnus. To je ta svoboda? No tak to teda pěkně děkuji,“ netajila svůj odpor a pohrdání seniorka.

V centru dění byl zarostlý prošedivělý muž a žena, možná ještě mladá, ale bosá, zanedbaná a podnapilá. Ve chvílích, kdy se zrovna neoddávala svému tanci, popíjela levný destilát z lahve, kterou následně mrštila o zem. Své představení korunovala obscénními gesty neukojeného chtíče a na okolí vystrkovala holý zadek.

V centru dění byl zarostlý prošedivělý muž a žena, možná ještě mladá, ale bosá, zanedbaná a podnapilá.

Foto: Milan Vojtek

„Ta jede,“ komentovala dění skupina teenagerů, kteří její exhibici s chutí natáčeli na mobil.

„Kdo opravdu chtěl projevit svůj názor, a měl na to čas, odjel dnes do Prahy. A tak si z akce udělali houmlesáci párty,“ komentoval dění asi čtyřicetiletý muž.

Kapela zůstala nad věcí

Kapela, která v tu chvíli hrála na pódiu, zůstala nad věcí. „Svoboda dala lidem možnost se projevit. Někteří to dělají takto,“ zaznělo z pódia.

„Sháněli jsme policii, aby se s nimi nějak vypořádali, ale trvalo to. Mrzí nás, že spíše než celá akce upoutala pozornost tato dvojice,“ ozvali se dodatečně pořadatelé programu na náměstí.

Program oslav výročí 17. listopadu na brněnském náměstí Svobody začal bizarně.

Foto: Milan Vojtek

Program v centru Brna připravili studenti brněnských vysokých škol. Kromě vystoupení kapel představili svou práci zástupci několika neziskových organizací, včetně Amnesty International a dalších.

Na závěr akce připravili studenti Masarykovy univerzity tradiční Lampionový průvod. Vedl přes Kounicovy koleje na náměstí Míru. Zapojilo se do něj asi 2000 lidí.

Lampionový průvod v centru Brna k připomínce 17. listopadu

Foto: Milan Vojtek, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků