Hlavní obsah
Vlak firmy Arriva. Ilustrační foto Foto: Dalibor Glück, ČTK

Hned dva vlaky projely signál stůj. Osobák na Berounsku se rozjel proti rychlíku

Dva incidenty na železnici, při nichž strojvůdci porušili zákaz jízdy, se ve čtvrtek staly ve Středočeském kraji. Naštěstí nedošlo k žádné srážce, škodám či zranění.

Vlak firmy Arriva. Ilustrační foto Foto: Dalibor Glück, ČTK
Hned dva vlaky projely signál stůj. Osobák na Berounsku se rozjel proti rychlíku

U Mladé Boleslavi projel ráno rychlík společnosti Arriva návěstidlo se signálem stůj a poškodil při tom výhybku. Nikdo se nezranil, protijedoucí vlak byl včas zastaven, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

U Hořovic na Berounsku zase projel návěstidlo zakazující jízdu osobní vlak Českých drah a dostal se na kolej, po níž jel proti němu rychlík. Oba vlaky zastavily na pokyn dispečerů dva kilometry od sebe. Nikomu se nic nestalo a nevznikly žádné škody, uvedl Drápal.

Vlak Arrivy zastavil v Mladé Boleslavi

Návěstidlo zakazující jízdu projel rychlík Arrivy na trase z Rumburka do Kolína. Na událost upozornil server Zdopravy.cz. "Vlaková cesta ohrožena nebyla," dodal Drápal. Protijedoucí vlak byl bezpečně zastaven ve stanici Mladá Boleslav. Mimořádnost se stala kolem 09:15, provoz na trati byl obnoven v 11:40. České dráhy i Arriva zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Vlak podle mluvčího Arrivy Martina Faráře projel návěstidlo ve stanici Mladá Boleslav - Debř, stihl zastavit ještě ve stanici, nikdo tak nebyl ohrožen. Arriva podle něj zajistila pro cestující náhradní autobusy, incident bude interně prošetřovat. "Nechci spekulovat, co bylo příčinou, počkejme na vyjádření strojvedoucího a drážního úřadu," řekl Farář.

Arriva se potýká s problémy na železnici od změny jízdních řádů v polovině prosince. Soukromá společnost nově jezdí na linkách Praha-Tanvald, Kolín-Nový Bor, Praha-Rakovník a Praha-Písek-České Budějovice. Ministerstvo dopravy zaznamenalo například problémy s prodejem jízdenek ve stanicích, odřeknutí vlaku Čížová - Praha a netopící soupravu na trase Praha-Tanvald.

Strojvůdce osobáku vyrazil vstříc rychlíku

Podobný incident se stal u Hořovic, kde strojvůdce osobního vlaku ČD nedovoleně vjel za návěstidlo zakazující jízdu a jel po stejné koleji, po níž se proti němu blížil rychlík. Dispečeři ale podle Drápala včas zareagovali a na jejich pokyn strojvedoucí zastavili soupravy dva kilometry od sebe.

Provoz na trati spojující Hořovice s Berounem a Prahou byl dopoledne omezen, vlaky nabraly až hodinové zpoždění, v úseku Zdice - Beroun musely České dráhy některé spoje odřeknout. Oba případy nyní vyšetřuje Drážní inspekce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků