Hlavní obsah

Hejtman Juránek (KDU-ČSL) je připraven na odchod z politiky

Dosud jediný lidovecký hejtman v ČR Stanislav Juránek je připraven na to, že za pár týdnů může skončit v politice. Dodal, že počítá i s možností zůstat ve vedení Jihomoravského kraje.

Hejtman Juránek (KDU-ČSL) je připraven na odchod z politiky

"Tím, že jsem šel do těchto voleb, jsem se zavázal dál působit na krajské úrovni," řekl Juránek. V jeho případě by mohla připadat v úvahu funkce prvního náměstka hejtmana. To, když KDU-ČSL uzavře koalici s vítěznou sociální demokracií a její lídr Michal Hašek obsadí post hejtmana, o který už projevil zájem. Většinová krajská koalice bez ČSSD je podle politologů téměř vyloučena. Lidovci by se na ní museli domluvit s občanskými demokraty a komunisty.

Juránek už řekl, že k povolebnímu vyjednávání se sociálními demokraty je připraven. S Haškem se dosud nesešel. Jiné než krajské politické ambice prý nemá. Nyní je místopředsedou KDU-ČSL.

Juránek je profesí lesní inženýr, od roku 1994 se živí politikou. V čele kraje byl osm let, předtím zastával funkci starosty v Brně-Židenicích. Na odchod ke své původní práci je prý přesto připraven. "Moje žena mi to stále připomíná, že si mě brala jako lesáka. Jsme na to připraveni," uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků