Hlavní obsah
Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD). Foto: Ivan Blažek, Právo

Hejtman Bernard potvrdil odchod z ČSSD

Na svém facebookovém profilu potvrdil hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard svůj odchod z ČSSD. „Osobně nechci patřit do klubu, který mě za svého člena už nadále nechce,“ uvedl Bernard.

Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD). Foto: Ivan Blažek, Právo
Hejtman Bernard potvrdil odchod z ČSSD

„Vzhledem k tomu, že vedení plzeňské České strany sociálně demokratické už dlouhodobě svými výpady proti mé osobě naznačuje, že si nepřeje, abych v práci pokračoval, rozhodl jsem se ulehčit všem situaci a z této strany odejít,“ napsal dále hejtman.

“Nikdy nechci patřit do klubu, který by chtěl někoho jako jsem já za člena,“ řekl kdysi Woody Allen v oscarovém filmu...

Zveřejnil(a) Josef Bernard dne Středa 6. května 2020

Na neshody s plzeňskou ČSSD upozornil již vloni, kdy oznámil, že za stranu nebude již znovu kandidovat.

„Do budoucnosti přeji sociální demokracii úspěch, je to strana, která má jistě v našem politickém systému své místo, a já věřím, že si ho udrží. Nechci věci komplikovat, ale považuji za korektní, abych při takto změněné situaci na nejbližším zastupitelstvu nabídl k dispozici svou funkci hejtmana,“ uvedl Bernard.

Na Bernardovo prohlášení reagoval šéf strany Jan Hamáček: „Mrzí mě, že Josef Bernard své důvody nekomunikoval ani s vedením strany, ani s členskou základnou v Plzeňském kraji. Jeho rozhodnutí respektuji,“ uvedl na dotaz Práva Hamáček. O dalším postupu ČSSD podle něj rozhodne pondělní jednání klubu zastupitelů.

Další krajské zastupitelstvo by mělo proběhnout 8. června.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků