Hlavní obsah
 

Havlíček k hospodám: Kdo porušil nařízení, nedostane ani korunu dotace

Pokud jste porušili vládní zákaz a otevřeli jste, zapomeňte na státní dotace, vzkázal v pondělí ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) rebelujícím hospodám. Reagoval na víkendovou akci iniciativy Chcípl PES, kdy více než 30 restaurací po celé zemi na protest proti vládním proticovidovým opatřením otevřelo, i na oslavu v hotelu v Teplicích, jíž se účastnil i poslanec ANO Milan Hnilička.

 
Havlíček k hospodám: Kdo porušil nařízení, nedostane ani korunu dotace

„Taková aktivita je naprosto nepřijatelná. Chci jasně říct, že kdokoliv toto učiní, nedostane ani korunu dotace. A to jak budoucích, tak těch, které jsou vztažené k programům, které už jsou v běhu, i přestože porušili vládní usnesení v minulosti,” prohlásil Havlíček po pondělním jednání vlády.

Připomněl, že v žádosti o covidové dotační programy musejí všichni žadatelé v čestném prohlášení podepsat, že po celou dobu jejich trvání dodržují všechna vládní nařízení.

„V případě zařízení typu teplického hotelu přichází z mého pohledu o miliony korun,” dodal Havlíček.

Právě kvůli nedělní oslavě v teplickém hotelu Prince de Ligne v pondělí oznámil rezignaci na svůj mandát poslanec ANO Milan Hnilička. Zda zůstane i v čele Národní sportovní agentury, zatím není jasné.

Akce v Teplicích se podle zjištění deníku Blesk účastnili také expremiér Jiří Paroubek, dále také majitel hotelu, politický podnikatel Petr Benda nebo místopředseda Rady ČT Jiří Šlégr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků