Hlavní obsah

Havel v nemocnici sledoval i Obamovu přísahu

Zdravotní stav bývalého prezidenta Václava Havla, který se již deset dní léčí na ARO v pražské motolské nemocnici ze zánětu plic, se ve středu sice zlepšil, ale i nadále zůstává vážný.

Havel v nemocnici sledoval i Obamovu přísahu

„Pan prezident sledoval v televizi inauguraci nového amerického prezidenta Baracka Obamy a živě se zajímá o všechno, co se děje. Denně velmi podrobně pročítá noviny,“ řekl ve středu Právu doktor Martin Holcát, šéf lékařského konsilia, které o zdravotní stav Václava Havla pečuje.

„Žádné nové komplikace se nevyskytly, ale pacient dál potřebuje velmi intenzivní léčbu. Proto dál zůstává na ARO. Kdy bude přeložen do prezidentského apartmá, zatím nelze říci,“ dodal Holcát.

Informoval, že Václav Havel jí běžnou nemocniční stravu a kombinuje ji s tím, co mu přinese jeho manželka Dagmar.

Návštěvy lékaři nepovolují, bojí se chřipky

Václav Havel leží ve speciálním boxu pro pacienty ohrožené infekcí na klinice anesteziologie a resuscitace. Návštěvy k němu jsou přísně zakázané, vyjma nejbližších, tedy jeho manželky a bratra. Povoluje je pouze konzilium nebo vedení nemocnice.

Holcát dále řekl, že je to nutné i s ohledem na šířící se chřipkové onemocnění, které u tak nemocných pacientů, jakým bezesporu Václav Havel je, by mohlo vyvolat nečekané reakce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků