Hlavní obsah
Jihomoravský hejtman a místopředseda ČSSD Michal Hašek Foto: Milan Malíček, Právo

Hašek byl znovu zvolen šéfem Asociace krajů ČR

Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) byl ve středu znovu zvolen šéfem Asociace krajů ČR. Na ustavující schůzi sdružení šéfů regionů byli zvoleni i místopředsedové, mezi kterými je pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Jihomoravský hejtman a místopředseda ČSSD Michal Hašek Foto: Milan Malíček, Právo
Hašek byl znovu zvolen šéfem Asociace krajů ČR

Nové vedení asociace bylo zvoleno všemi hlasy. Dalšími místopředsedy se stali hejtman Vysočiny Jiří Běhounek, hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, šéf jihočeského regionu Jiří Zimola a plzeňský hejtman Milan Chovanec.

Členy asociace je po říjnových volbách jedenáct hejtmanů z řad ČSSD, první komunistický hejtman Oldřich Bubeníček, liberecký hejtman Martin Půta z hnutí Starostové pro Liberecký kraj a jako jediný z ODS pražský primátor Svoboda.

Hašek si podle svých slov váží průřezové podpory všech hejtmanů při volbě šéfa asociace. „Je před námi všemi těžké období, ve kterém kraje chtějí hrát mnohem aktivnější roli v hájení dostupnosti, rozsahu a kvality veřejných služeb,“ sdělil ve středu Novinkám. Šéf hejtmanů očekává tvrdé názorové střety s vládou Petra Nečase (ODS), nebrání se ale dialogu.

„Očekávám tvrdé názorové střety s vládou, nicméně naší povinností je v zájmu krajů i občanů vést dialog s vládou, parlamentem, sociálními partnery, tedy s odbory a zaměstnavateli, s významnými profesními komorami a sdruženími, například Hospodářskou komorou ČR a přicházet s vlastními návrhy opatření ke zmírnění dopadů hospodářské krize,“ uvedl Hašek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků