Hlavní obsah
Vozidlo Google Street View Foto: Profimedia.cz

Google nesmí pokračovat ve fotografování českých ulic

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) nevyhověl žádosti internetové firmy Google o registraci mapové služby Street View v Česku pro další sběr a zpracování fotografií. Informovala o tom mluvčí Google v ČR Jana Zichová. Úřad se chce vyjádřit na tiskové konferenci ve středu 22. září.

Vozidlo Google Street View Foto: Profimedia.cz
Google nesmí pokračovat ve fotografování českých ulic

Google Street View zobrazuje na internetu vybrané lokality pomocí panoramatických fotografií. Úřadu se v minulosti nelíbil sběr dat, který Google při snímkování pořizoval.

"S úřadem jsme v pravidelném kontaktu, poskytujeme mu potřebné informace a snažíme se vyjít vstříc a nalézat vhodná řešení, díky čemuž byla většina podmínek pro sběr a zpracování fotodokumentace ve službě Street View již vyřešena," uvedla mluvčí.

Rozhodnutí a související jednání s úřadem se týkají zejména technických specifik spojených s příštím sběrem fotodokumentace na území České republiky. Podle Zichové nebude Google do vyřešení problému žádné nové snímky pořizovat. "Nadále tedy budeme s ÚOOÚ úzce spolupracovat a věříme, že v blízké době budou tyto otázky dořešeny," uzavřela.

Úřad vede s Googlem od letošního dubna správní řízení právě kvůli sběru osobních dat při mapování ulic v Praze. Speciální vozy, které pořizovaly panoramatické snímky ulic, zároveň sbíraly i osobní informace posílané po nezabezpečených bezdrátových sítích. Google se zavázal data smazat. Google už vyšetřují také úřady na ochranu soukromí v jiných zemích, například v Německu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků