Hlavní obsah
Jaroslav Foldyna ve Sněmovně ve žluté vestě Foto: Karolina Brodníčková, Právo

Foldyna bude trojkou na kandidátce SPD v Ústeckém kraji

Poslanec Jaroslav Foldyna, který v únoru vystoupil z vládní ČSSD, bude v letošních krajských volbách trojkou na kandidátce hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v Ústeckém kraji. V pátek o tom informovala mluvčí SPD Barbora Zeťová.

Jaroslav Foldyna ve Sněmovně ve žluté vestě Foto: Karolina Brodníčková, Právo
Foldyna bude trojkou na kandidátce SPD v Ústeckém kraji

Na návrh krajské členské konference schválilo ústeckou kandidátku předsednictvo hnutí, dodala Zeťová. Foldyna bude na kandidátce figurovat jako nezávislý.

Foldyna opustil sociální demokracii 25. února po dlouhodobých názorových neshodách se stranickým vedením. ČSSD podle něj totiž začala ignorovat lidi, kvůli kterým vznikla. Podle vedení ČSSD se Foldyna se zbytkem členů strany delší dobu ideově rozcházel a jeho odchod se dal očekávat.

Lídrem SPD pro podzimní krajské volby v Ústeckém kraji bude učitel a zastupitel Teplic Zdeněk Kettner, dvojkou kandidátky bude předseda regionálního klubu SPD Ústeckého kraje Dominik Hanko, uvedla Zeťová.

Před čtyřmi lety získala SPD spolu s SPO v krajských volbách 6,07 procenta hlasů a v 55členném zastupitelstvu obsadily pět křesel. Lídrem byl tehdy Petr Šmíd. V roce 2016 volby v Ústeckém kraji vyhrálo ANO. Získalo 20 mandátů, KSČM 13, ČSSD deset a do zastupitelstva se dostali ještě občanští demokraté se sedmi mandáty. Koalici uzavřeli komunisté se sociálními demokraty a SPD-SPO.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků