Hlavní obsah
Ministr financí Jan Fischer Foto: Petr Horník, Právo

Fischer snížil krajům pokutu za chyby v ROP Severozápad, zaplatí ani ne polovinu

Za chyby v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad zaplatí nakonec Ústecký a Karlovarský kraj dohromady 906 miliónů korun místo původně požadovaných 2,1 miliardy. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí.

Ministr financí Jan Fischer Foto: Petr Horník, Právo
Fischer snížil krajům pokutu za chyby v ROP Severozápad, zaplatí ani ne polovinu

„Ústecký kraj a Karlovarský kraj společně uhradí ze svého rozpočtu částku celkem 906 miliónů korun. Ministerstvo zároveň nabídlo oběma krajům bezúročnou návratnou finanční výpomoc s dobou splatnosti do roku 2020,“ informoval resort poté, co se ministr financí Jan Fischer v pátek sešel s hejtmany obou krajů Oldřichem Bubeníčkem a Josefem Novotným.

Zbývající část korekce ve výši 1,16 miliardy korun se uhradí z Národního fondu ministerstva financí a ministerstva pro místní rozvoj. „Pod podmínkou, že v rámci regionů ROP Severozápad dojde k navýšení národního veřejného spolufinancování projektů ROP Severozápad nad rámec povinných 15 % minimálně ve výši této zbývající korekce,“ upřesnil mluvčí resortu Ondřej Šrámek.

Ministerstvo zároveň vydalo v pátek souhlas s tím, že kraje mohou v rámci ROP Severozápad vyhlašovat opět nové výzvy.

Na rozdíl od Jana Fischera bývalý ministr financí Miroslav Kalousek takovéto řešení odmítal. Trval na tom, aby kraje uhradily korekce ze svého, byť by jim na to stát půjčil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků