Hlavní obsah
 

Fašistka pryč, křičeli na Le Penovou ve Sněmovně

Nepříjemný incident zažila šéfka nacionalistické francouzské strany Národní fronta Marine Le Penová ve Sněmovně. Když si na konferenci Evropský mír a prosperita po EU vzala slovo, zhruba dvacet lidí začalo provolávat hesla jako „fašistka pryč”, „fašisto, fašisto, hanba” nebo „Le Penová domů”.

 
Fašistka pryč, křičeli na Le Penovou ve Sněmovně

Le Penová je hlavním hostem euroskeptické konference pořádané v Poslanecké sněmovně. Sotva jí ale moderátor předal slovo, přerušil potlesk hlasitý pokřik ze zadních řad.

Asi dvacítka převážně mladých lidí s transparenty v ruce se postavila a hlasitě křičela směrem k řečništi „Fascist out!“ (Fašistka pryč!).

Předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová na konferenci v Praze

Foto: Michal Doležal, ČTK

Další účastníci konference začali protestujícím vytrhávat transparenty z rukou, došlo i na drobné strkanice a slovní přestřelky. Demonstranti byli po několika desítkách vteřin vyvedeni ze sálu.

„Máte štěstí, u vás jsou oponenti oblečeni,“ reagovala Le Penová. Narážela zřejmě na uskupení FEMEN, jehož členky proti ní demonstrovaly nahé.

Le Penová přešla událost s úsměvem a přednesla svůj projev, v němž zkritizovala Evropskou unii jako utopický projekt, který bere státům samostatnost. Evropa podle ní musí být založená na spolupráci svobodných národů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků