Hlavní obsah
Jiří Paroubek s Karlem Březinou Foto: Karel Otcovský, Právo

Exministru Březinovi se nechce na Tvrdíkovu manažerskou židli

ČSSD hledá náhradu za Jaroslava Tvrdíka, který už nechce po volebním neúspěchu soc. dem. působit ve funkci stranického ústředního volebního manažera. Hovoří se o tom, že by Tvrdíka mohl nahradit ministr bez portfeje vlády Miloše Zemana, pražský soc. dem. Karel Březina. Ten ale tvrdí, že by nabídku s největší pravděpodobností, hraničící s jistotou, nepřijal.

Jiří Paroubek s Karlem Březinou Foto: Karel Otcovský, Právo
Exministru Březinovi se nechce na Tvrdíkovu manažerskou židli

Klíčový post chce soc. dem. obsadit 19. června na jednání ústředního výkonného výboru (ÚVV). „Je to zatím jediné jméno, o kterém se vážně uvažuje,“ řekli v úterý Rádiu Česko o Březinovi nezávisle na sobě tři poslanci ČSSD.

Březina ale na dotaz Práva uvedl, že by s největší pravděpodobností řekl ne, pokud by byl navržen pro jednání ÚVV do pozice ústředního volebního manažera ČSSD. „S největší pravděpodobností, hraničící s jistotou, bych nabídku nepřijal,“ sdělil Březina.

To samé platí i pro podzimní komunální a senátní volby. Březina nepotvrdil, že by měl být manažerem ČSSD aspoň pro tyto volby. Sám totiž v Praze kandiduje. „Nemohu to potvrdit, protože na podzim se chci stoprocentně věnovat kandidatuře do pražského zastupitelstva,“ uvedl.

Březina je pražským zastupitelem, má už za sebou působení v Zemanově vládě. Je také předsedou dozorčí rady pražského Dopravního podniku. Vedl loňskou kampaň pro eurovolby.

Ústřední volební manažer pro sněmovní volby Tvrdík řekl, že dostal v pátek 4. června od předsednictva nabídku v této funkci pokračovat. Odmítl ji prý s tím, že by měl kampaň před podzimními komunálními a senátními volbami řídit někdo „svěží a neotřelý“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků